-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۷ اسفند ۲۳, پنجشنبه

زلزله دوام دار در بریتانیا


انگلیس از ترس نفوذ وسیطرۀ روسیه بر اروپا و محور شدن دو بارۀ آلمان در بازی های بعدی، خروج از اتحادیه اروپا را زوال انگلیس تعبیر می کند. پارلمان انگلیس به خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا رأی منفی داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نمایندگان پارلمان انگلیس شامگاه چهارشنبه در اقدامی که می‌تواند به طولانی‌تر شدن روند خروج این کشور از اتحادیه اروپا بینجامد، برگزیت بدون توافق را رد کردند.

روز گذشته نمایندگان پارلمان انگلیس توافق جدید دولت با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت را نیز رد کرده بودند و اکنون در فاصله کمتر از سه هفته تا ضرب‌الاجل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به نظر می‌رسد این کشور چاره‌ای جز چانه‌زنی برای تمدید این مهلت نداشته باشد.

به گفته ناظران، تمدید مهلت خروج بدون برنامه و راه حل نیز نمی تواند راهگشا باشد و پارلمان انگلیس که امور برگزیت را بدست گرفته در مورد چگونگی خروج از اتحادیه اروپا دچار سردرگمی شده است.

بررسی های دولت انگلیس نشان می دهد همه گزینه های مربوط به برگزیت، از جمله خروج کامل یا سخت، خروج نصفه نیمه یا نرم، خروج با توافق یا بدون توافق، برای این کشور زیان بار است اما بدترین گزینه، خروج بدون توافق است که 9 درصد اقتصاد این کشور را کوچک تر می کند.

اکنون تمدید مهلت خروج از اتحادیه اروپا سومین گزینه دولت انگلیس است که طبق وعده قبلی قرار است فرداشب بر سر آن رای گیری شود .