-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۷, شنبه

در پشت پرده این خبر چه در جریان بوده؟

نمایندگان روسیه، چین و آمریکا در نشستی سه جانبه در مسکو خواهان خروج "مسئولانه" نیروهای خارجی از افغانستان در چارچوب روند صلح این کشور شدند.

دراین نشست سه‌جانبه، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، دنگ ژیان، نماینده ویژه چین و ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه برای افغانستان وضعیت این کشور و روند صلح افغانستان را بررسی کردند.

در بیانیه‌ای منتشر شده از سوی وزارت خارجه روسیه آمده که نمایندگان هر سه کشور بر حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی افغانستان تاکید کردند و از نیروهای خارجی در افغانستان خواستند تا به صورت "مسئولانه و منظم" در چارچوب برنامه صلح افغانستان ازاین کشور خارج شوند.

دراین بیانیه همچنین آمده که هر سه کشور از یک روند همه‌جانبه صلح به رهبری و مالکیت افغان‌ها حمایت می‌کنند. گفت‌وگوهای صلح با "هیات افغانی" که شامل نمایندگان دولت افغانستان است، شرکت کند.