-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۱۹, دوشنبه

بادام تلخ خلیلزاد زیر زبان دکتر غنی

خلیلزاد در صفحه توییترش نوشته که کابل را پس از دیداری مفید با محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان ترک کرده است.
 بعد از مزاحمت های لفظی و کمپاینی از سوی گروه غنی بر علیه روند مذاکره با طالبان، این «دیدار مفید» به معنی آن است که خلیلزاد از سوی حکومت امریکا درین فصل حساس تماس ها رُک و پوست اخطار داده و احتمالاً گفته است که امریکا بیش ازین کارشکنی و سنگ اندازی در راه صلح را نمی تواند تحمل کند.

غنی چه کاری از دستش ساخته است؟ امریکا مگر نمی داند که اکنون غیر از شاه حسین مرتضوی، سلام رحیمی و امرالله صالح، هیچ اتکا و پشت گرمی دیگری ندارد؟

میماند جرگه مشورتی که در واقع جرگه خرابکاری است و ازهمین حالا با چالش جدی از سوی بزرگ ترین فرکسیون خارج ازدولت- تیم صلح و اعتدال- مواجه است. کار دکترغنی تمام است و چرخه گیران حیران اند که اکنون به کدام طرف رو کنند. 
طالبان تصریح کرد که در فهرست مذاکره کننده گان هر کسی که عضویت داشته باشند، فقط مسوول نظریه های شخصی خود شان خواهد بود و چیزی به نام مشارکت دولت در مذاکرات پیش رو مطرح نیست. خلیلزاد نیز این بار از حکومت افغانستان دفاع نکرده بلکه می گوید که افغان ها باید با خود کنار بیایند!