-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۱۶, جمعه

فعالیت روسیه در کیوبا افزایش دارد و اینک نوبت ونزوئلا

 روزنامه امریکن کانزروتیو می نویسد: طبق گزارش های منتشر شده، روسیه از دولت ها در کوبا و در ونزوئلا حمایت می کند که این خوشایند ایالات متحده نیست. با این حال، واشنگتن باید در خصوص این دو کشور خویشتنداری پیشه کند. دیگر کشورها همیشه می توانند مطابق منافع خود ارتباط با یکی از قدرت های موجود را برگزینند، اما مسکو و واشنگتن باید از اقدام علیه یکدیگر در مناطق مورد توجه دو طرف خودداری کنند.

چرا روسیه در اطراف امریکا سیم خاردار می کشد؟

به باور این روزنامه، واشنگتن طبق روال معمول تاکید دارد که مسکو وارد این مساله نشود، اما چرا کسی و به ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه باید چنین تهدیدی را جدی بگیرد؟ ایالات متحده مرتبا در نزدیکی مرزهای روسیه فعالیت می کند و قصد دارد جای پای ناتو را در چند صد کیلومتری مسکو محکم کند. اهداف واشنگتن اهمیتی ندارد، آنچه اهمیت دارد این است که به طور موثر مسکو را به عکس العمل وا می دارد. به همین دلیل است که روسیه فعالیت خود را در کوبا که یک انقلاب شکست خورده دیگر است، افزایش داده.