-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۲۶, دوشنبه

اجندای جرگه؛ تعطیل کاخ سپیدار و تمدید کار دکترغنی

خبر تازه واصل شده به گزارشنامه افغانستانخبردیگری مشعر است که دکترعبدالله بعد از افشای توزیع ۲۵ میلیون دالر به امرالله صالح، دکترضیاء، متین بیگ، ضیاء الحق امرخیل و نقیب الله فایق، تصمیم خود بر تحریم لویه جرگه را سرعت بخشید.

اکنون بحث کار رئیس جمهور بعد از اول جوزا زیر بحث است.
بر اساس ارقام تائید ناشده بیشتر از ۶۰ در صد شرکت کنندگان احتمالی جرگه در بدل پول تعهد کرده اند که بر ادامه کاری رئیس جمهور بعد از اول جواز رای موافق خواهند داد.

با اکثریت نمایندگان معرفی شده ولایات از سوی حلقه پنج نفری ( امرالله صالح- داکتر ضیا- متین بیگ- ضیاالحق امر خیل- نقیب فایق) به گونه جدا گانه دیدار صورت گرفت و نسخه یی از خواست های ریاست جمهوری در اختیار انان قرار داده شده است.
شماری از ولایت های دور دست به کابل خواسته شده و به خاطر افشان نشدن موضوع در هوتل های جدا گانه و مهمان خانه های خصوصی جابه جا شده اند.

ادامه کار رئیس جمهور بعد از اول جوزا- پایان دادن به کار قصر سپیدار، دادن لقب قهرمان اقتصادی به رئیس جمهور از چند مورد بر جسته رئیس جمهور است که از شرکت کنندگان جرگه خواهان همکاری شده است. همچنان در صورت برگزار نشدن انتخابات، این جرگه اشرف غنی را صلاحیت میدهند که تا روشن شدن اوضاع افغانستان بدون تاریخ مشخص به عنوان رئیس جمهور به کارش ادامه دهد.
پس از آن که موضوع در اختیار داکتر عبدالله قرار داده شد وی بدون مشوره فورآ دستور به نشر اعلامیه داد و با شرکای انتخاباتی اش موضوع را شریک ساخت.