-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ فروردین ۱۶, جمعه

نبرد عربستان و ایران؛ هدیه سخاوتمندانه عربستان به عراق


کنسولگری عربستان در بغداد گشایش یافت؛ اما سال گذشته کنسولگری ایران را آتش زدند. آیا ممکن است عربستان در آن جا دمِ خوش بزند؟

پادشاه عربستان یک میلیارد دلار به عراق هدیه داد که صرف احداث یک شهرک ورزشی در بغداد خواهد شد. به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را شبکه تلویزیونی سعودی الاخباریه با استناد به وزیر تجارت و سرمایه گذاری عربستان گزارش داده است.

در مارچ سال گذشته دولت عراق اعلام کرد عربستان سعودی یک استادیوم صد هزار نفری در این کشور خواهد ساخت. یک سال بعد سفیر عربستان در عراق اعلام کرد ریاض قصد دارد فقط به احداث استادیوم اکتفا نکرده و یک شهرک تمام و کمال ورزشی به عراق هدیه دهد که مقامات عراق با شرکت سعودی محل آن را انتخاب خواهند کرد. عراق خود سومین دارندۀ ذخایر بزرگ نفتی است. سیاستگران فاسد و پوسیدۀ آن کشور در مدیریت ثروت کشور مشابه به دزدان «افغانی» عمل می کنند؛ ورنه، یک میلیارد دالر در برابر ذخایر ارزی و درآمد ملی عراق یک دهن نصوار هم نیست.