-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۱۲, پنجشنبه

کشتار گر 52 ساله، صدرنشین مهمانسرای قطر شد

تاریخ در افغانستان به جای تکرار، دُهل خود را سرچپه می کوبد. منابع نزدیک به طالبان در دفتر قطر تایید می کنند که ملا عباس استانکزی از رهبری هیات مذاکره کننده گروه طالبان برکنار وبه جایش ملا محمد فاضل آخوند - دشمن قسم خوردۀ جنبش مقاومت- رهبری این هیات را به عهده می گیرد. 

ملا فصل آخوند کیست؟
فاضل در 24 اکتوبر 1967 در ولسوالی چارچینوی ولایت ارزگان متولد شده ویکی از پنج رجل نظامی و افراطی طالبان است که درسال های ایلغار طالب از مسیر مرز شرقی و جنوبی افغانستان به سوی کابل و کلان شهر ها، رئیس ستاد قشون های حشری طالبان بود.

ملافاضل فرمان کشتار هزاره ها را درمزار و یکاولنگ درسال 1998 صادر کرده بود.
او اصلاً وابسته به شبکه تروریستی حقانی است و بعد از سقوط طالبان نزدیک به 12 سال در گوانتامانو زندانی بوده است.
ملافاضل شخص نخست ارتباطی بین القاعده، حرکت اسلامی ازبیکستان، جنگجویان چیچینی وطالبان درافغانستان وپاکستان و آسیای میانه بوده است. مشارالیه در سال 1999 فرماندهی حمله به شمالی را به عهده داشت که با تلفاتی گیج کننده مواجه شده بود.
امریکا درسال 2013 رهبران طالبان شامل ملا خیرالله خیرخواه والی پیشین ولایت هرات، ملا نورالله نوری معاون پیشین امنیت ملی، ملافاضل مظلوم، ملا عبدالحق وثیق معاون پیشین وزارت کشور و ملا محمد نبی عمری را از گوانتامو آزاد و به قطر تحویل داد با این تعبیر که یک روزی به درد می خورند که خوردند!