-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۲۰, جمعه

هشدار ترامپ درباره خطر جنگ با حکومت ایران


سخنانی که رهبران ایران را به قهر می آورد.
رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه در کاخ سفید در گفتگو با خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در این مورد که آیا خطر رویارویی نظامی با رژیم ایران وجود دارد گفت:‌ می‌شود گفت این احتمال همیشه هست. من نمی‌خواهم بگویم نه، ولی امیدواریم چنین چیزی روی ندهد.

 ترامپ در مورد واکنش‌ها به ارسال یگان بمب‌افکن و ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس آبراهام لینکلن گفت: آن‌ها (رژیم ایران) ما را تهدید می‌کردند و ما باید امنیت مناسبی برای خود و دیگر نقاط داشته باشیم. ما قدرتمندترین کشتی‌های جهان را داریم که به طور کامل مسلح و آماده هستند.

در این جلسه که به طور زنده از سایت رسمی کاخ سفید و شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌شد، پرزیدنت ترامپ گفت:‌ چیزی که من می‌خواهم در مورد رژیم ایران ببینم، این است که ببینم با من تماس می‌گیرند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: جان کری (وزیر خارجه سابق آمریکا) با آنها تماس می‌گیرد و به آن‌ها می گوید تماس نگیرند. ولی کاری که آن‌ها باید بکنند این است که با من تماس بگیرند، تا بنشینیم حرف بزنیم و به توافقی منصفانه برسیم.