-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۱۹, پنجشنبه

فعالیت های کونترپارت مرموز و نا محسوس است

یافته ها نشان می دهند که حلیمه عسگری عضو مسیحی مجلس نماینده گان به این نهاد رفت و آمد داشته است.یافته های گزارشنامه افغانستان نشان می دهد که  کونتر پارت  موسسه ظاهراً تحت پوشش خدمات  اجتماعی  فعالیت داشت که یکی از لینک های سفارت  آمریکا  در کابل بود. اما جان بس، سفیر آمریکا در کابل گفته که این موسسه غیرنظامی مشغول کمک و حمایت از مردم افغانستان بوده است.
کونتر پارت موسسه آمریکایی همکار آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا ( USAID) در افغانستان است اما کدام فعالیتی محسوس درتوسعه کشور نداشت.

گزارشنامه افغانستان به تاریخ هفت ثور سال روان گزارشی را پخش کرده بود که که نشان می داد برای نخستین بار یک بانوی نوکیش مسیحی از ولایت وردک به ولسی جرگه راه داده شده است. حلیمه عسکری عضو شورای ولایتی وردک مسیحی نوکیش دارای سرتیفکیت از کلیسای اروپایی به  گونه ای مرموز در فهرست نماینده گان جدید الورود در پارلمان به چشم میخورد. 
درگزارش آمده است که پروندۀ حلیمه عسکری قبلاً از سوی فرماندهی امنیه وردک تحت بررسی قرار داشته است. اکنون گزارش شده که حلیمه عسکری به دفتر کونترپارت رفت و آمد داشته است. 

یک کارمند کونترپارت درین زمینه اظهار داشت: کونترپارت یکی از موسسات تحت حمایت کمک‌های مردم امریکا به افغانستان است. این موسسه در راستای یکی از اهدافش ظرفیت‌پروری و توسعه سازمانی نهادهای مدنی ملی است. علت حمله طالبان ظاهراً نیز به یک رشته فعالیت های حاشیه این نهاد مرتبط بوده؛ اما درآستانه شروع دور حساس مذاکرات بین خلیلزاد و سران طالب دردوحه، این حمله جنبه سیاسی و امتیاز گیرانه دارد.