-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۲۹, یکشنبه

آمار راشیا تودی از قدرت نظامی ایران


اشاره: حتی اگر به تجربه جنگ جهانی دوم نگاهی داشته باشیم، این امکانات نظامی در یک نبرد فراگیر چندین جبهه ای برای دو هفته کافی است؛ نه بیشتر.

ایران چهاردهمین قدرت نظامی جهان است. حتی با دو رتبه بالاتر از اسرائیل،  و اگر جنگ زمینی شود، نیم میلیون نیروی نظامی با 350 هزار نیروی ذخیره  دارد.

حزب الله لبنان و سایر پراکسی‌ها، منطقه را برای آمریکا و اسرائیل ناامن خواهند کرد و آمریکا درگیر جنگ وسیع منطقه‌ای خواهد شد.

از سوی دیگر ایران 500 هواپیما از جمله 142 جنگنده ، 1634 تانک جنگی، 2345 خودروی نظامی و 1900 موشک انداز دارد.

اگر جنگ دریایی شود، ایران 400 ناو و ناوچه و قایق تندرو دارد و موشک‌های بالستیک ایران به راحتی منافع آمریکا و اسرائیل را خواهند زد.

موشک هویزه نیز با برُد 1350 کیلومتر در فوریه رونمایی شد که می تواند اهداف نفتی در عمق عربستان را مورد هدف قرار خواهد داد.

(راشا تودی به نقش و سهم روسیه و چین و کره شمالی در رساندن ایران به این درجه از قدرت نظامی اشاره ای نکرد. همچنان که به استقرار موشک های اس 300 در اطراف مراکز اتمی و انبارهای زیر زمینی موشکی و... نکرد.)