-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۲۶, پنجشنبه

پوتین پشت ایران را خالی کرده است

پوتین گفت هرگاه آتش جنگ مشتعل شود، روسیه واحد آتش نشانی نخواهد بود.

تلویزیون "روسیه 24"- رئیس جمهور اتریش (کشوری که درجمع کشورهای اروپائی سیاست مستقلی را در ارتباط با روسیه دنبال می کند) به روسیه سفر کرده و با پوتین دیدار کرد. پس از این دیدار و مذاکراتی که ازمحتوای آن خبری منتشر نشده، دو رئیس جمهور در یک کنفرانس خبری شرکت کردند. در این کنفرانس پوتین درباره برجام و بیرون رفتن امریکا از آن که بصورت سئوال مطرح شده بود گفت:

«ایران به تمام مفاد قرارداد برجام پایبند بوده و به آن عمل کرده است. شخصا از رئیس کمیسیون منع سلاح های هسته ای سازمان ملل در این مورد سئوال و وی این نکته را تائید  کرد. ایران بسیار شفاف به مفاد برجام پای بند است .اینکه ایالات متحده از این پیمان خارج شد و اروپا توان و ارادۀ لازم برای عمل به تعهدات خود ندارد را شاهدیم ولی به همتایان ایرانی خود بارها گفته ام بهتر است در برجام بمانید. بمحض اینکه شما (ایران) از برجام خارج شوید تمام تقصیرها گردن شما خواهد افتاد و روسیه هم واحد آتش نشانی نیست که بر تمامِ رویدادهای انفجاری  دنیا آب بپاشد.»