-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۱۷, سه‌شنبه

احتمال جنگ؛ هشدار منبع روسی به رژیم ایران

 سیاست ترامپ در قبال تهران، فقط چماق دارد و هویجی در کار نیست.
به گزارش رادیو فرانسه، یک سال پس از خروج دولت آمریکا از توافق هسته ای با رژیم ایران، اقتصاد این کشور از نفس افتاده است. این در حالیست که انتظار می‌رود دولت ترامپ در این هفته تحریم‌های جدیدی علیه رژیم ایران اعمال کند.

در همین حال یک منبع روسی به سران جمهوری اسلامی هشدار داد که سیاست ترامپ در قبال تهران، فقط چماق دارد و هویجی در کار نیست.

خبرگزاری اسپوتنیک در مطلبی با عنوان "بوی جنگ از کدام طرف می آید؟"، نوشت: نهایت این سیاست یک انفجار بزرگ خواهد بود. آیا باید تصور کنیم که آمریکایی ها چنین چیزی را نمی دانند؟

این منبع نوشت: بر اساس شرایط داخلی ایالات متحده امروز ترامپ در وضعیتی قرار ندارد که خود بخواهد شروع کننده جنگی باشد و کنگره به وی اجازه چنین کاری را نخواهد داد.

در ادامه اين مطلب آمده است: پس افزایش فشار آمریکایی ها می تواند شرایط را به جایی بکشاند که برخی بصورت خودسر دست به اقدامی بزنند که همه را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند. یعنی در واقع آنقدر به حکومت ایران فشار می آورند تا اینکه یکی اشتباهی کند و جنگ بپا شود. شاید هم برخی سیاست مداران آمریکایی منتظر چنین چیزی هستند.

این منبع روسی در پایان نوشت: در هر حال اگر جنگی میان آمریکا و حکومت ایران رخ دهد، کل جهان تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.