-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ خرداد ۸, چهارشنبه

پس از روسیه، چین هم به رژیم ایران پشت کرد

اشاره: با آن هم، هند هرگز حاضر نیست ایران مثل یک لقمه چرب به دهان امریکا برود. بانک های ایران در صورت لزوم از پول بی آدرس انباشته خواهد شد!

دستاورد وزیر خارجه ایران از دوره گردی اخیر در کشورهای آسیايی: هیچ

چین پس از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا از خرید نفت ایران خوددار کرد. به نوشته «وال استریت ژورنال»، با استناد به منابعی در بخش نفت ایران، چین خرید نفت ایران پس از اجرایی شدن تحریم ها را متوقف کرده است.

این روزنامه نوشت: کشورهایی که سابقا از جمهوری اسلامی نفت خریداری می کردند پس از عدم تمدید معافیت های نفتی به طور کامل واردات نفت از ایران را متوقف کردند.

وال استریت ژورنال با اشاره به منابعی در محافل حاکمه و کسب و کار ایران نوشت: فروش نفت ایران پس از اینکه ایالات متحده ممنوعیت خرید نفت ایران را اعمال کرد، به شدت کاهش یافته است.

براساس گزارش این روزنامه، هند، چین، ترکیه، کره جنوبی و ژاپن پس از اینکه کاخ سفید اعلام کرد که معافیت های نفتی را برای خرید نفت از ایران تمدید نخواهد کرد، به طور کامل خرید نفت از ایران را متوقف کردند. سه کشور تایوان، یونان و ایتالیا نیز به دلایل بانکی و بیمه از معافیت های نفتی استفاده نکردند.