-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ اردیبهشت ۲۰, جمعه

نقشه سپاه برای حمله به آمریکايی ها چه بود؟

سپاه پاسداران قصد داشت با کمک حشد الشعبی، از داخل عراق، قرارگاه های نظامی آمریکا در خلیج فارس را هدف قرار دهد.

پرسش اصلی آن است که چه امری مهم و فوری موجب گردید که پمپئو دیدار خود با صدراعظم آلمان را باطل سازد، تا بتواند فورا رهسپار عراق گردد و با سران آن به گفتگو بنشیند.

منشه امیر، تحلیلگر امور خاورمیانه در یک مصاحبه تلویزیونی، از قول منابع خبری رادیو پیام اسرائیل فاش ساخت که علت این سفر فوری، توطئه حکومت ایران برای شلیک ده ها موشک همزمان، از خاک عراق به سوی پایگاه های نظامی آمریکا در خلیج فارس بوده است.

وی با استناد به اطلاعاتی که به آن دست یافته، یادآور شد که سپاه پاسداران در یک سال اخیر یک پایگاه مخفی موشک اندازی، در خاک عراق برپا ساخته و مقادیر موشک در آن کشور ذخیره کرده تا بتواند به عملیات تعرضی نیابتی دست بزند.

منشه امیر ارزیابی کرد که نه ایالات متحده مایل به وارد شدن به جنگ علیه رژیم ایران است و نه علی خامنه ای و حتی سپاه پاسداران مایلند به یک جنگ ناخواسته با ایالات متحده کشانده شوند. ولی در همین حال، عوامل تندرو در سپاه پاسداران و در داخل حکومت بر این باورند که باید با ایالات متحده به یک جنگ محدود پرداخت و موجب عقب نشینی دولت واشنگتن شد. همین واقعیت است که خطر بروز جنگ را ممکن است جدی و حتمی سازد.