-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ خرداد ۳۱, جمعه

ترمپ به ایران: به زودی جوابش را می‌بینید

رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش توییتری به شلیک موشکی به یک پهباد آمریکايی بر فراز تنگه هرمز گفت:
 رژیم ایران اشتباه بسیار بزرگی مرتکب شده است.

ترامپ که در دیدار با نخست‌ وزیر کانادا در کاخ سفید صحبت می‌کرد (فیلم زیر)، افزود: رژیم ایران مرتکب اشتباه بزرگی شد. این پهپاد در آب‌های بین‌المللی بود و این مسئله مستند شده است، ما آن را مستند ثبت کرده‌ایم، آن هم به طور علمی، نه فقط به حرف. اشتباه بدی مرتکب شدند.

چند ساعت بعد از سرنگونی پهپاد آمریکا توسط سپاه پاسداران، یک مقام نظامی نیروی هوایی آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت پهپاد آمریکایی دستکم ۳۴ کیلومتر از نزدیک ترین نقطه از مرز با ایران فاصله داشت.

این مقام نظامی افزود که پهپاد آمریکا در فضایی بین دبی در امارات و عمان هدف قرار گرفت.

روزنامۀ فرانسوی لوموند امروز نوشت که سیاست های نابخردانه رهبر جمهوری اسلامی عاقبت کار را به جنگ می کشاند.

به گزارش رادیو فرانسه، این روزنامه فرانسوی به نقل از تحلیلگر خود نوشت بعید نمی داند که حملات اخیر به نفتکش ها در دریای عمان کار بخشی از سپاه پاسداران باشد که هرگز برجام را نپذیرفت و اکنون می خواهد به هرقیمتی آن را به خاک بسپارد.

تحلیلگر لوموند می افزاید که سیاست رئیس جمهوری آمریکا در قبال حکومت ایران بر فشار حداکثری استوار است و جای چندانی برای دیپلماسی باقی نمی گذارد. او می گوید : دونالد ترامپ با این سیاست خود را در مقابل دو گزینه قرار داده است : یا باید عقب بنشیند یا باید پاسخ نظامی بدهد.