-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ خرداد ۲۱, سه‌شنبه

یک سردار سپاه به اتهام سرقت اسناد اتمی بازداشت شد

گفته می شود یکی از سرداران سپاه بنام "محمد تولائی" باتهام جاسوسی دستگیر شده و تحت بازجوئی است. او متهم است به سرقت اسناد و آرشيو اتمي در بهمن 96 و انتقال آن به خارج از کشور. در زمان این سرقت، وی معاون امور راهبردی سپاه بوده و باز گفته می شود که بدلیل شکی که وزارت اطلاعات به وی داشته، از این مسئولیت کنار گذاشته شده بود. وزارت اطلاعات او را يك عامل نفوذي خارجي تشخیص داده بود. اتهامی که بعدها اطلاعات سپاه نیز آن را تائید کرد.

گویا در اواسط ارديبهشت ماه ۹۷ وزير اطلاعات طي نامه محرمانه اي به مقام رهبري نوشته بود: «مدتي است كه وجود چند شبكه جاسوسي و نفوذ در كشور فعال شده است. شواهد بدست آمده، اين مدعا را تقويت ميكند كه بيشتر افراد اين شبكه در سپاه و يا وابسته به نهادهاي انتصابي و بالادستي سپاه نفوذ دارند.»

سرقت این اسناد بعدها توسط نتانياهو بعنوان یکی از شاهکارهای سازمان جاسوسی اسرائیل تائید شد.

نتانیاهو مدعی شد که نيروهاي نفوذ اسرائيل با رخنه به انباری در حومه تهران، به بخشي از اسناد و سی دی های حاوی برنامه هسته ای ایران دست يافتند.