-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ خرداد ۱۳, دوشنبه

ساده سازی جنگ تمدن ها از زبان حسن روحانی

حسن روحانی در دیدار با وزرشکاران، پیام سیاسی نظام خطاب به امریکا را صریح تر تکرار کرد. او از عقب نشینی ها امریکا گفت و  این که دشمنی که تا سال گذشته اعلام می‌کرد هدفش از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران است امروز به صراحت اعلام می‌کند کاری با نظام ندارد. دشمنی که تا چند ماه قبل ادعا می‌کرد بزرگترین قدرت نظامی جهان است امروز اعلام می‌کند که قصد جنگ ندارد. چند ماه پیش خلیج فارس، جولانگاه ناوهای آنها بود اما امروز از ناوگان آنها خبری نیست و ۳۰۰ تا ۴۰۰ مایلی دورتر در آب‌های بین‌المللی لنگر انداخته‌اند. ما اهل منطق و مذاکره با کسی هستیم که با احترام سر میز بنشیند، نه اینکه فرمان مذاکره صادر کند!
اما واقعیت داخلی در ایران چه چهره یی دارد؟
پروانه سلحشوری نماینده مجلس اخیراْ هشدار داد که:

«تاریخ آیینه عبرت است. کسانی که حذف می‌کنند، روزی به بدترین شکل حذف می‌شوند. مسیر انقلاب با این بداخلاقی‌های سیاسی و فسادهای اقتصادی منحرف شده و ابعاد آن در لایه‌های جامعه پیداست. دلسوزانه می‌گویم اگر امروز به اصلاحات ساختاری و رفتاری تن ندهیم، هیچکس از چرخه خشونت در امان نخواهد بود.»

میرود این میخ بر سنگ آنها که سوار بر اسب قدرت می تازند و حاضر نیستند از آن پائین بیایند؟