-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۱, شنبه

این مانورهای تبلیغاتی است؛ نه جنگ

اشاره: امریکا زمانی وارد جنگ می شود که عواید آن بیشتر از خرچ آن باشد.

بمب افکن های استراتژیک بی-52 در نزدیکی مرزهای ایران گشت زنی کردند

به گزارش اسپوتنیک، از داده های نظارت بر منابع هوانوردی غربی مشخص شد که جمعه دو فروند بمب افکن استراتژیک بی-52 عملیات شناسایی را بر فراز خلیج فارس انجام دادند.

بمب افکن های استراتژیک بی-52 از پایگاه هوایی العدید در امارات به هوا برخاست و جنگنده اف-15 نیز آن را همراهی می کرد. این بمب افکن قادر هستند تا علاوه بر بمب های هسته ای، موشک های کروز دور برد را نیز حمل کنند.

در همین حال اشتون کارتر وزیر دفاع سابق آمریکا در مورد وضعیت بحرانی در خلیج‌ فارس و اعزام نیروهای جدید آمریکا گفت: آمریکا در حال حاضر دهها هزار نیرو در منطقه دارد.

وی که با فاکس‌ نیوز مصاحبه می‌کرد درباره این‌که آیا راه‌حل دیپلماتیک وجود دارد که، بتوانیم از درگیری نظامی اجتناب کنیم؟ گفت:‌ فکر می‌کنم پرزیدنت و وزیر خارجه نشان داده‌اند که این مسیری است که در آن قرار دارند ولی این منطقه‌ای خطرناک است و به سرعت می‌تواند شعله‌ور شود و رژیم ایران قابل اعتماد نیست و به هر شیوه‌ای دست به‌عمل می‌زند و بنا بر این اوضاع می‌تواند به‌سرعت در آنجا از کنترل خارج شود نیروها بسیار بهم نزدیک هستند.