-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ خرداد ۱۹, یکشنبه

تماس های امنیتی بین روسیه و امریکا در سطح بالا

مقامات امنیتی ایالات متحده در ماه جون با نمایندگان روسیه دیدار می کنند.  برنامه  این دیدار گفتگو در باره سوریه و به ویژه در باره ایران خواهد بود. به گفته یکی از نمایندگان ایالات متحده،
« ما امیدواریم بتوانیم همراه با همتای خود - اسرائیل- روشن سازیم که از منظر ما ایران در هیچ یک از کشورهای سوریه، لبنان، عراق و یمن و دیگر نقاطی که در آن ها فعال است نقش مثبتی ایفا نمی کند.
کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد که جان بولتون، مشاور امنیت ایالات متحده با همتایان اسرائیلی و روسی دیدار و در این زمینه گفتگو خواهد کرد.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ماه گذشته روشن کرد که خواست ایالات متحده مبنی بر مهار نفوذ ایران در سوریه و خاورمیانه ، خواستی «غیر واقعی» است.
دولت چین نگران تنش های فزاینده  بین واشنگتن و تهران است. پرزیدنت شی جینپینگ ، رئیس جمهور چین، بر اهمیت قرار داد اتمی با ایران ( برجام)   و آهمیت آن برای  حفظ صلح و ثبات در منطقه تاکید ورزید.
طبق گفته  Xi Jinping، فشار بسیار شدید ایالات متحده به ایران و تحریم ها علیه این کشور موجب پیدایش تنش های فراوان شده است . با توجه به تحریم های واشنگتن علیه ایران و جنگ بازرگانی میان پکن وواشنگتن، چین به تقویت و تعمیق مبادلات بازرگانی خود با روسیه پرداخته است.