-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۹, یکشنبه

خلیفه حفتر عقل سیاسی ندارد

از دوراندیشی جنرال سیسی تا لاف زنی به شیوۀ یک منصب داری که قاعده بازی را به سرتمبه گی به اشتباه گرفته

یورونیوز - ژنرال خلیفه حفتر که قدرت در شرق لیبی را در دست دارد به نیروهای نظامی تحت امرش دستور داده است که کشتی ها و منافع ترکیه را در خاک کشورش هدف حمله قرار دهند.

بر اساس فرمانی که این ژنرال کهنه کار ارتش سابق لیبی صادر کرده کلیه پروازهای هوایی از این کشور به ترکیه و بالعکس از این پس ممنوع خواهد بود.

نیروهای نظامی وفادار به خلیفه حفتر که از آنها به عنوان «ارتش ملی لیبی» نام برده می شود از سه ماه پیش لشگر کشی به طرابلس برای تصرف پایتخت را آغاز کرده و اینک ترکیه را به عنوان حامی دولت حاکم بر غرب این کشور موسوم به وفاق ملی GNA تهدید به رویارویی نظامی می کنند. دخلیفه حفتر به عنوان فرمانده ارتش ملی لیبی به نیروهای نظامی فرمان داده است تا کشتی های ترکیه را در صورت نزدیک به شدن به بنادر غربی لیبی هدف قرار دهند.
این فرمان برای ممانعت از ارسال سلاح برای نظامیان تحت امر دولت وفاق ملی صادر شده است که با دستور برای نظارت کامل بر آب های منطقه ای اطراف بنادر لیبی همراه است.

احمد المسماری، یکی از فرماندهان ارشد ارتش ملی لیبی با اشاره به بیانیه ای که در این خصوص صادر شده تاکید کرد: «به نیروهای هوایی دستور داده شده تا هر گونه کشتی و یا قایق ترکیه را در آب های سرزمینی لیبی هدف قرار دهند.»