-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مرداد ۹, چهارشنبه

ایران، هر 24 ساعت کم شیمه تر می شود

صادرات نفت ایران به ۱۰۰هزار بشکه رسید؛ اما حکومت اسلامی کوچه به کوچه زنان بی حجاب را دنبال می کند!

خبرگزاری رویترز با استناد به داده‌های صنعتی و کشتیرانی، مدعی شد که صادرات نفت ایران در ماه ژوئیه به ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

آمریکا روز دوم ماه مه امسال معافیت خریداران نفتی ایران را لغو کرد تا صادرات نفت تهران را به «صفر» برساند، اما گزارش‌ها حاکی است که چین و ترکیه خرید نفت از ایران را به صورت محدود ادامه داده‌اند. منابع صنعتی به رویترز گفته‌اند ایران در ماه جاری روزانه به‌طور متوسط ۱۰۰ هزار بشکه نفت فروخته است.

شرکت ردیابی نفتکش‌ها، رفینیتو، به رویترز گفته است ارزیابی آنها این است که صادرات روزانه نفت و میعانات گازی ایران در مجموع طی ماه ژوئیه ۱۲۰ هزار بشکه بوده است. اگر این آمار تایید شود، به معنای کاهش ۹۵ درصدی صادرات نفت ایران ظرف یکسال گذشته است که ایالات متحده از برجام خارج شد و تحریم‌های تهران توسط واشینگتن بازگردانده شد.

اما رژیم اصلاً سر این مسایل خبر نیست. نیروهای انتظامی 70 زن دوچرخه سوار را دستگیر کردند. سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی در رابطه با بازداشت حدود 70 نفر بانوی دوچرخه سوار حوالی میدان ولیعصر گفت: ما به موضوع دوچرخه سواری اصلا کار نداریم. آنچه برای ما اهمیت دارد اجرای قانون و مقررات و پاسداری از عفاف و حجاب در جامعه است. عفاف و حجاب مبنای شرعی دارد و عدم رعایت آن در قانون جرم شمرده شده است.