-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۲۰, پنجشنبه

تیله دادن ایران به سوی یک جنگ اجباری/ نفتکش ربایی


اشاره: چند مورد مشابه اگر تکرار شود، جنگ حتمی است. مگر امریکا بدون مجوز روسیه و رضایت ایران هرگز دست به حمله برایران نخواهند زد.بر اساس گزارش‌های منتشر شده پنج قایق تندروی سپاه پاسداران تلاش کرده‌اند یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز متوقف کنند؛ تلاشی که در اثر ورود یک ناو انگلیسی بی نتیجه به پایان رسیده است.

وزارت دفاع انگلیس تأئید کرد که شناورهای سپاه پاسداران روز چهارشنبه تلاش کردند یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز متوقف کنند.

رسانه های آمریکايی گزارش دادند طرح سپاه پاسداران برای مصادره یک نفتکش انگلیسی در خلیج‌ فارس شکست خورد.

به گفته مقامات آمریکا، پنج قایق سپاه پاسداران روز چهارشنبه به یک نفتکش انگلیسی در خلیج‌ فارس نزدیک شده و از آن خواسته بودند که در آبهای نزدیک به ایران متوقف شود.

بنا‌ به گزارشهای منتشر شده ناو جنگی انگللیس «اچ ام اس مونت رز» که نفتکش بریتیش هریتیج را اسکورت می‌کرده سلاح های روی عرشه خود را به سوی نیروهای سپاه پاسداران نشانه رفته و به آنها هشدار می‌دهد که عقب بکشند و آنها عقب می‌کشند.

روزنامه انگلیسی تایمز روز گذشته خبر داده بود که یک ناوچه انگلیس ابرنفتکش این کشور را که برای خروج از خلیج فارس به دلیل نگرانی از توقیف شدن مردد بود، هنگام عبور از تنگه هرمز به سمت دریای عمان همراهی کرد.