-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۲۱, جمعه

ایران؛ مانور هوايی جنگنده های اسرائیلی در یونان


یک روز پس از آن که نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل به حکومت ایران هشدار داد که جنگنده های رادارگریز اف – ۳۵ قادرند به ایران نیز برسند، آگاهان نظامی فاش ساختند که جنگنده های نیروی هوایی اسرائیل هم اکنون مشغول تمرین در پایگاهایی در خاک یونان هستند که هدف از آن، به دست آوردن تجربه برای انجام پروازهای راه دور است.

به گزارش رادیو پیام اسرائیل، جنگنده های اسرائیلی مسافتی را برای تمرین پروازهای طولانی بر می گزینند که فراتر از فاصله رفت و برگشت به ایران باشد.

رسانه های اسرائیلی نوشتند که جنگنده های این کشور در جریان این پرواز، در نقطه معینی بلافاصله عقب گرد کرده و بازگشته اند و این امری است که در جریان پروازها کم سابقه است و معمولا هواپیما برای دور زدن، یک قوس طولانی را می پیماید.

کارشناسان غیرنظامی امور هواپیمایی، با محاسبه ای که در مورد طول این پرواز انجام دادند، دریافتند که مسافت طی شده، معادل فاصله اسرائیل به نقاط مختلف ایران بوده است و لازم بود که هواپیماها، به طور ناگهانی دور بزنند و به سوی کشور بازگردند.