-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۲۳, یکشنبه

وزیر داخله پیشنهادات امرالله صالح را رد کرده است


یک جریان ناظر، سرگرم ترتیب دوسیه تخطی های امرالله صالح است که ممکن است به زودی انتشار یابد.

امرالله صالح در میان سیاستمداران فرصت‌شناس افغانستان شاید زیرک‌ترین سیاستمدار باشد که من می‌شناسم. او در میان سیاستمداران مشهور قوم تاجیک به لحاظ اعتبار و حرمت اجتماعی کم‌شانس‌ترین سیاستمدارمحسوب می‌گردد. آقای صالح برای رسیدن به قدرت و چوکی تمام معیارها و ارزش‌های اخلاقی را نادیده می‌گیرد ومانند یک شاگرد واقعی تمام رهنمودهای ماکیاولی را در گفتار و کردار در نظر می‌گیرد و مو به مو عملی می‌کند. چنانچه چندسال قبل پس ازین که دوسیۀ سقوط کندز را به نفع جنایت‌کاران بازسازی و جعل‌کاری کرد و گردن شماری از وطن‌فروشان را از زیر تیغ قانون نجات داد، به عنوان مشاور ارشد در امور تعیینات ارگان‌های امنیتی و دفاعی مقرر شد. اما داکتر اشرف غنی به دلایل نامعلومی بسیار زود صلاحیتش را سلب نمود و مجبورش کرد که استعفا بدهد. از آن پس هر روز در شبکه‌های اجتماعی داکتر غنی را دشنام می‌داد و بی‌کفایت و فاشیست می‌خواند. با نزدیک شدن کمپاین‌های انتخابات ریاست جمهوری، داکتر غنی برای بیست هفت روز او را سرپرست وزارت داخله مقرر کرد و متعاقباً به حیث معاون اول تکت انتخاباتی دولت‌ساز معرفی‌اش نمود. امرالله صالح این فرصت را از دست نداد و با عجله در کنار داکتر غنی قرار گرفت و بی‌درنگ به دشنام دادن دیگر بزرگان قوم تاجیک شروع کرد تا در دل داکتر غنی جایی برای خویش پیدا کند.
دراین روزها که داکتر غنی او را زیر فشار قرار داده است تا شماری از بزرگان قوم تاجیک را جمع و در تیم دولت‌ساز شامل کند، آقای صالح به دلیل بی‌ریشه‌گی‌ و نداشتن محبوبیت و حرمت در میان افراد سالم و باشرف جامعۀ تاجیکان افغانستان، به گردآوری سارقان مسلح، اختطاف‌چیان، قاتلان و جنایت‌کاران باالفطرت و منفور پرداخته و بر وزارت‌های امنیتی ودفاعی فشار وارد کرده است که آنان را به حیث فرماندهان ولایات و ولسوالی‌های شمال و شمال‌شرق کشور مقرر کنند. اما افراد نزدیک به وزیر داخله می‌گویند که وزیر داخله در چند مورد به سفارش‌های صالح توجهی نکرده و با جسارت اقامۀ دلیل کرده و زیر بار نرفته است. با این حال، گفته می‌شود که شماری از افراد وطن‌دوست و باوجدان پرونده‌های همدستی و تبانی جناب صالح با جنایت‌کاران و شامل ساختن آنان در تیم دولت‌ساز را جمع‌آوری کرده و آمادۀ نشر در رسانه‌های داخلی و خارجی ساخته‌اند. امیدوارم پس از نشر این پرونده‌ها مردم با چهرۀ اصلی امرالله صالح آشنایی بیشتر حاصل کنند که ‌پیوسته دم از عدالت‌خواهی و قانون‌گرایی می‌زند اما در عمل، خودش بدنام‌ترین افراد را به حیث مأموران کمپاینی تیم دولت‌ساز استخدام می‌کند. (کاپی)