-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۲۴, دوشنبه

نتانیاهو به حسن نصرالله: لاف زنی را کنار بگذار!

اشاره: جنگ روانی؛ به تعبیر ما، جنگ زرگری. هیچ کس، ضد خود را مضمحل نمی تواند؛ فقط هنر مزاحمت و معامله بازار گرم می یابد.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، روز یکشنبه ۲۳ تیر (۱۴ژوئیه) در نشست اعضای کابینه نسبت به اظهارات اخیر حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله لبنان، واکنش نشان داد و گفت: اگر حزب‌الله جرات کند به اسرائیل حمله کند، اسرائیل ضربه نظامی خردکننده‌ای به حزب‌الله و لبنان می‌زند.

نصرالله جمعه شب در سالروز جنگ ۳۳ روزه با اسرائیل در تابستان سال ۲۰۰۶ در گفتگو با شبکه المنار بارها اسرائیل را تهدید کرده و گفته بود در جنگ بعدی ما "در آسمان و دریا و زمین برایتان شگفتی‌هایی آماده داریم." او اسرائیل را "سست‌تر از خانه عنکبوت" خوانده بود.

نخست وزیر اسرائیل اظهارات نصرالله را "لاف‌زنی" خواند. او یادآوری این موضوع را "کافی" خواند که "تونل‌هایی که نصرالله طی سال‌ها حفر کرد، ما در طول چند روز نابود کردیم."

نتانیاهو از این تونل‌ها با عنوان "تونل‌های ترور" نام برد. اشاره او به تونل‌های حزب‌الله است که بین لبنان و اسرائیل حفر شده بودند. ارتش اسرائیل در جدی ۱۳۹۷ با اعلام تخریب آخرین تونل، از خاتمه "عملیات یافتن تونل‌ها و تخریب آن‌ها" به صورت رسمی خبر داد.