-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۱۱, سه‌شنبه

چیستان اطلاعاتی

پهپاد "گلوبال هوک" که هدف موشک سپاه قرار گرفت و سرنگون شد پیشرفته ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بود که به گفته امریکایی ها قابلیت عبور از همه نوع سیستم های راداری را دارد و با توجه به امکان پرواز در ارتفاع بالای 65 هزار پا و سرعت بالا و نوع آلیاژ ساخت آن به هیچ وجه نه قابل ردیابی است و نه توسط هیچ سیستم پدافندی ای قابل سرنگونی می باشد. قیمت آن 200 میلیون دلار اعلام شده است.

این اطلاعات تازه ایست که سایت اسپوتنیک منتشر کرده است. و حالا پرسشی که مطرح شده  اینست که چنین پهپادی با چنین مشخصاتی را آیا واقعا با سیستم موشکی ایران می توان هدف قرار داد و سرنگون کرد و یا سیستمی توسط روسیه دراختیار ایران قرار گرفته که این توانائی را دارد؟

این همه تاکید به جا و بی جای فرماندهان سپاه و حتی شخص روحانی در سخنرانی های اخیرش مبنی بر اینکه پهپاد امریکائی با موشک ساخت ایران سرنگون شد بر منبای کدام هدف مطرح می شود؟