-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۱۹, چهارشنبه

مصرهم یک نفتکش ایران را توقیف کرد

به نظر می رسد که امریکا و متحدان، چشم انتظار یک اقدام متقابل از سوی ایران هستند.خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت عربی العربی‌الجدید خبر داده نفت‌کشی با پرچم اوکراین که نفت ایران را می‌برده هنگام عبور از کانال سوئز از سوی مصر توقیف شده است.

این سایت خبری مصری نوشته که دولت ایران در تماس با مقام‌های مصری از علت و زمان این توقیف پرسیده‌ که آنها گفتند علت توقیف کشتی، تحریم‌های آمریکا بوده است.

چندی پیش نیز یک نفتکش ایرانی عازم سوریه در تنگه سوئز توقیف شد. چندروز پیش هم دولت جبل‌الطارق که زیر نظر انگلیس است، یک سوپرنفت‌کش ایرانی که گفته می‌شد به سوی بندری در سوریه راهی‌بوده، را توقیف کرد.

پاسدار باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز انگلیس و آمریکا را تهدید کرد و گفت: توقیف نفتکش ما بدون پاسخ نخواهد ماند و در صورت مقتضی، در زمان و مکانی مناسب، پاسخ این اقدام ذلت‌بار مد نظر قرار خواهد گرفت.

این در حالیست که یک کارشناس امور بین المللل در تهران درباره توقیف نفتکش های جمهوری اسلامی گفته: این کار‌ها مقدمات محاصره دریایی ایران است.

به نوشته سایت دیدار، فریدون مجلسی افزود: اکنون ایران را قدم به قدم به پای محاصره دریایی می‌کشند و منتظر یک واکنش خشمگینانه‌ای هستند. در همین رابطه، یکی از سرداران بازنشسته هم گفت که «باید یک نفتکش انگلیسی را در تنگه به انتقام توقیف کنیم»،... آن‌ها (آمریکا و انگلیس) هم دقیقا در انتظار همین کار به سر می‌برند....