-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۳۱, دوشنبه

نفتکش انگلیسی به کمک روسیه به چنگ ایران افتاد؟

رسانه‌های انگلیسی از بررسی سازمان های اطلاعاتی این کشور در مورد دست داشتن روسیه در توقیف نفتکش این کشور توسط سپاه پاسداران خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Mirror، سرویس اطلاعاتی انگلیس MI6 و مقر فرماندهی ارتباطات دولتی GCHQدر حال بررسی این موضوع هستند که آیا روسیه در توقیف نفتکش بریتانیایی دست داشته است.

براساس اطلاعات این نشریه، سازمانه های انگلیسی در پی تفحص از این موضوع هستند که آیا احتمال تغییر و گمراه سازی سیگنال های GPS تانکر برای کشاندن آن به آب های ایران وجود داشته است یا خیر.

به شکلی جالب توجه، MI6 پای تکنولوژی روسیه را در این جریان به میان کشیده است، زیرا گفته می شود روس ها از یک تکنولوژی فوق پیشرفته برای گمراه سازی سیگنال های GPS شناورها و کشانیدن آنها به نقاط نامشخص و ناخواسته بهره می برند؛ به این معنا که این تانکر احتمالا بر اساس سیگنال های دریافتی تصور می کرده که فاصله امنی با آب های داخلی ایران دارد.

این نشریه همچنین می نویسد که روسیه تنها با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می توانسته در توقیف نفتکش بریتانیایی نقشی را ایفاء کرده باشد.