-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۳۰, یکشنبه

کمربند تندرو های ساکن تهران سست شده

اشاره: احمدی نژاد زمانی مدعی بود که ایران آماده مدیریت جهان است. اکنون که از مدیریت اقتصاد خود شان عاجز آمده اند، چیز دیگری می گوید!

احمدی‌نژاد در مصاحبه‌ای تفصیلی با روزنامه "نیویورک‌تایمز" خواستار گفتگو برای حل اختلافات ریشه‌ای بین جمهوری اسلامی و آمریکا شده، اختلافاتی که به گفته احمدی نژاد فراتر از موضوع برجام و مساله هسته‌ای است.

این روزنامه در گزارشی با تیتر" برخی تندروها در ایران خواستار گفتگو با ترامپ هستند" مصاحبه یك ساعته تلفنی اخیر خود با احمدی‌نژاد را منتشر كرده است.

وی در بخشی از این مصاحبه گفته است: "ترامپ مرد عمل است. او همچنین یک تاجر است و بنابراین قادر به محاسبه سود و زیان و تصمیم‌گیری بر این مبناست. ما به او می‌گوییم، بگذارید هزینه‌های بلندمدت (تنش و یا همکاری) بین دو کشور را محاسبه کنیم و کوته‌بین نباشیم."

احمدی‌نژاد به نیویورک تایمز گفته است، ایران و آمریکا باید به صورت مستقیم با یکدیگر گفتگو کرده و اختلافات 40 ساله خود را که از ماجرای بحران تسخیر سفارت آمریکا در تهران آغاز شده و حالا به مسایل و مشکلات بر سر سیاست‌های منطقه‌ای و دیگر اختلافات رسیده را حل و فصل کنند.