-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۱۹, چهارشنبه

تابوت سیاه با ۳۰ تُن وزن/ عجایب تاریخ انسان


به تازگی بزرگترین تابوت سیاه باستانی در کشور مصر کشف شده است. کشف تابوت سیاه مصری تعجب همگان را بر انگیخته است. 


 هنوز دست غارتگران و سارقان عتیقه مصری به این تابوت نرسیده و هیچ کس نمی داند که درون این تابوت چیست! این تابوت از گرانیت سیاه ساخته شده و با ملات مهر و موم شده است. ابعاد این تابوت 72/8 در 104/3 در 65 اینچ است.

این کشف باستانی زمانی رخ داد، که مقامات محلی اسکندریه در حال ساخت یک ساختمان جدید در خیابان الکریمی بودند. پس از کشف این تابوت، سریعا کار حفاری این محل زیر نظر شورای باستان شناسی شهر آغاز شد این تابوت سیاه در عمق 4/5 متری زیر زمین قرار داشت اندازه این تابوت نشان می دهد که شخص بسیار مهمی درون آن قرار دارد. خارج کردن این تابوت از دل خاک و باز کردن آن اصلا کار راحتی نبود. دانشمندان تخمین زده اند که این تابوت 30 تن وزن و درب آن به تنهایی حدود 15 تن وزن دارد
قدمت این تابوت سیاه در اسکندریه به 323 قبل از میلاد مسیح بر می گردد و بزرگ‌ترین تابوتی است که تاکنون در اسکندریه پیدا شده است، اما در این بین بسیاری امید داشتند که جسد اسکندر درون آن باشد و واکنش‌های عجیب زیادی در اینترنت را در پی داشت، البته در این بین برخی نیز اعتقاد داشتند باز کردن این تابوت موجب نفرین دانشمندان مرتبط خواهد شد.

در نهایت این امر توسط دانشمندان و مهندسان ارتش مصر صورت پذیرفت و تابوت سیاه در اسکندریه را باز کردند در این تابوت سه اسکلت وجود دارد که بسیار محتمل است که متعلق به سه سرباز باشد. نشانه‌هایی از شکستگی که احتمالا از برخورد با ابزاری تیز است روی جمجمه یکی از این سربازها دیده می شود که بررسی و تجزیه و تحلیل این اسکلت در اولویت برنامه های دانشمندان است تا سن، دلیل مرگ و محل زندگی آنها را کشف کنند. جالب است بدانید که این تابوت سیاه در اسکندریه به همراه یک سردیس بزرگ از مرمر سفید در 5 متر زیر زمین کشف شد که در خصوص این سردیس دانشمندان احتمال می‌دهند که متعلق به صاحب آرامگاه باشد.
به نقل از کارشناسان و متخصصان امر، بین درِ تابوت و بدنه آن یک لایه ملات وجود داشت که سالم بود که مشخص بود از زمان دفن تاکنون باز نشده است و این تابوت در حدود هزار سال پیش در دوره پادشاهی پتلویمیک دفن شده است. در این زمان و در پی شهر هایی که اسکندر در مصر فتح کرد، شهر اسکندریه به عنوان پایتخت برگزیده شد. دوره پادشاهی پتلویمیک با خودکشی آخرین فرعون مصرو تقریبا ۳۰ سال قبل از میلاد مسیح از بین رفت.

اما وجود مایعی سرخ رنگ و غلیط در تابوت که اسکلت ها داخل ان شناور بودند بسیار جلب توجه کرد و بسیاری از مردم برای اینکه مزه آن را امتحان کنند داوطلب شدند و برخی با تهیه یک نامه ابراز داشتند ما باید این مایع نفرین شده داخل تابوت را به عنوان نوعی نوشیدنی انرژی زا بنوشیم تا بتوانیم قدرتش را درک کنیم و بمیریم.
بعد از اینکه تعداد زیادی این درخواست را داشتند و بیش از 1500 نفر آن نامه را امضا کردند، پژوهشگری  به نام پرفسور رولف هالدن در سایت لایو ساینس اعلام کرد نوشیدن این مایع کار عاقلانه ‌ای نیست و به طور قطع با نوشیدن این مایع تهوع‌ آور نه تنها قدرت جادویی به دست نمی‌آورید بلکه خود را در معرض خطرات بسیار جدی قرار خواهید داد. خوردن آب‌های گندیده به‌هیچ عنوان کار عاقلانه‌ای نیست و قدمت این مایع هیچ تاثیری در خطرات آن ندارد.

همچنین با توجه به اینکه مایعاتی این چنین که چندین جسد در داخل آن پوسیده شده‌اند، شامل مقدار زیادی باکتری و عوامل دیگر بیماری ‌زا هستند که قطعا آن‌ها بسیار خطر دارند و می‌توانند موجب مرگ انسان شوند. از طرفی دیگر هم تخم میکروب‌ها می‌توانند در بافت‌های جسد تا میلیون‌ها سال باقی بمانند که خطر احتمالی بروز بیماری‌های ناشناخته را تشدید می کند.