-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۳۱, دوشنبه

سفرعمران خان همزمان با احتمال نهایی شدن پیمان طالب- امریکا

عمران خان ۶۶ ساله صدراعظم پاکستان به روز شنبه برای یک سفر سه روزه به واشنگتن وارد شد. هدف از مذاکرات عمران خان و مقامات امریکایی، اعمال فشار بر پاکستان به هدف تشدید مبارزه قاطع و فیصله کن علیه ترویست ها و کمک به تامین صلح در افغانستان  اعلام شده است. در خبر جالبی که درهمین رابطه منتشر شده آمده است که عمران خان به منظور صرفه جویی و جلوگیری از مصارف زیاد در طی همین سه روز در سفارت پاکستان در واشنگتن اقامت خواهد کرد!
بن سلمان شهزاده همه کاره سعودی ولیندسی گراهام سناتور مقرب به کاخ سفید زمینه ملاقات عمران خان با ترمپ را مساعد کرده است. با این حال به نظر می رسد که ورود عمران خان در آستانه نهایی شدن توافقات احتمالی بین امریکا و طالبان از اهمیت زیاد برخورد دار است. پاکستان امتیازات بزرگی را نصیب خواهد شد. اما روشن نیست که موضع گیری قدرت های منطقه ای نظیر ایران و هند، تا چه حدی طالع و بخت پاکستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.