-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ تیر ۲۶, چهارشنبه

نخستین دستلاف ایران در اوج بحران دریا ها

با مفقود شدن یک کشتی نفتکش‌در تنگه هرمز، تنش‌میان رژیم ایران و آمریکا در آب‌های خلیچ فارس افزایش یافت.

مقام‌های دفاعی آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند که این سوءظن وجود دارد که رژیم ایران مسئول ناپدید شدن نفت‌کش متعلق به امارات در آبهای تنگه هرمز باشد.

بنا براین گزارش، دو روز پس از ناپدید شدن یک نفتکش متعلق به امارات که در حال عبور از تنگه هرمز بود، مقامات آمریکایی می گویند احتمالا سپاه پاسداران این نفتکش را ربوده و وادار ساخته که در آب های ایران متوقف شود و دستگاه رادار خود را خاموش کند.

به گفته آمریکایی‌ها این کشتی در نزدیکی قشم که یکی از پایگاه‌های سپاه پاسداران در آنجاست، بوده است. آنها اضافه کرده‌اند که با گذشت زمان و عدم برقراری تماس، نگرانی از وضع این نفتکش نیز افزایش می‌یابد.

رژیم ایران بارهای تهدید کرده که اگر صادرات نفت آن متوقف شود، متقابلا صدور نفت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس را فلج خواهد کرد.

خبرنگار نشریه تایمز می گوید انگلیس از اعزام سومین کشتی جنگی به خلیج فارس خبر داده است. این خبر پس از تهدید روز سه شنبه خامنه ای اعلام می شود.

رهبر جمهوری اسلامی پیش تر تهدید کرده بود که "دزدی دریایی انگلیس خبیث" را بی‌جواب نمی‌گذارد