-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مرداد ۱۱, جمعه

اوج درمانده گی رژیم ایران

اشاره: حمایت هند، روسیه و چین از ایران تا چه زمانی ادامه خواهد یافت و یا چه زمانی تحت چه شرایطی ادامه نخواهد یافت؟
در اردوگاه آسیایی احتمالن، بحث اساسی بر ایران پس از جنگ متمرکز است. 

روزنامه اومانیته، ارگان مطبوعاتی حزب کمونیست فرانسه در یک خبر کوتاه نوشت که ایران برای مصالحه با ایالات متحده پیشنهادها و پیش شرط های خود را اعلام کرده اما امریکا آنها را نپذیرفته است. در راس پیشنهادهای ایران برای مصالحه قبول بازرسی بیشتر از برنامه اتمی در ازای لغو تحریم های امریکا قرار داشته که امریکا آن را قبول نکرده است.

اومانیته می افزاید که ایران تلاش می کند تا از طریق دیپلماسی از تنش موجود میان خود و امریکا بکاهد و از خود قبول مسئولیت نشان میدهد، اما امریکا از زیر بار قبول مسئولیت شانه خالی می کند. بر اساس پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای "ان .پ.ت" که در سال 2015 ایران آن را امضاء کرد و پذیرفت، بازرسان اژانس بین المللی انرژی اتمی می توانند بر فعالیت های هسته ای ایران نظارت داشته باشند . حتی بازدیدهای مکرر و غیره منتظره داشته باشد. آژانس هزاران تصویر ویدوئویی از تاسیسات انرژی هسته ای در اختیار دارد و زمانی که آژانس اجرای تعهدات ایران را تائید می کند مستند به اسناد معتبر است. حتی ایران می گوید که اگر واشنگتن به دنبال توافق باشد ما می توانیم پروتکل الحاقی را به قانون تبدیل کنیم به آن شرط که ایالات متحده نیز بصورت همزمان کلیه تحریمها علیه ایران را لغو کند.