-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مرداد ۲۴, پنجشنبه

پایگاه های نیابتی ایران در عراق سخت زیر ضربه رفته است

اشاره: اردوی هوایی اسرائیل بر نقاط ضعف دفاع عراق رخنه کرده و این چنین حملات شکل سریالی به خود گرفته است.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی: یکی دیگر از پایگاه های بسیج مردمی عراق هدف حمله هوایی قرار گرفت. منابع امنیتی در عراق اعلام کردند انفجار در پایگاه الصقر در جنوب بغداد ناشی از حمله هوایی بوده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره ،برخی منابع دیگر نیز تاکید کردند این انفجار در نتیجه حمله هوایی یک فروند هواپیمای ناشناس رخ داد.

منابع امنیتی و شاهدان تاکید کردند یک فروند هواپیمای ناشناس در چند نوبت انبارهای سلاح را داخل این پایگاه هدف قرار داد.

در این انبارها مقادیر زیادی سلاح و موشک متعلق به بسیج مردمی نگهداری می شد. ترکش های این انفجار باعث کشته شدن یک نفر و زخمی شدن حدود 30 نفر شد.

پیش تر خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که عصر روز دوشنبه آتش‌سوزی بزرگی موجب انفجارهای پیاپی در انبار مهمات شبه‌ نظامیان حشدالشعبی از مزدوران رژیم ایران در نزدیکی بغداد شد.

انفجار در انبار تسلیحات راکت‌های کوتاه‌ برد کاتیوشا متعلق به یکی از گروه‌های وابسته به رژیم ایران رخ داد، صدای انفجارها در سراسر بغداد شنیده شد. شماری از راکتها به اطراف پایگاه پرتاب شدند.