-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مرداد ۲۲, سه‌شنبه

انفجارهای پیاپی و شلیک موشک در بغداد


انفجارهای پیاپی، روز گذشته بغداد را لرزاند. همزمان با این انفجارها موشک هائی به سمت خانه های مسکونی نیز شلیک شد که آمار تلفات آن اعلام نشده است. دولت عراق مدعی شده که این انفجارها در یک انبار سلاح در جنوب بغداد روی داده وموشک هائی که به خانه ها اصابت کرده نیز کاتیوشا بوده است.

با آنکه می توان ادعای انفجار در یک انبار سلاح را طبیعی دانست، اما شلیک موشک به سمت خانه های مردم خود به خود و درجریان انفجار انبار سلاح نمی تواند صورت گیرد. موشک شلیک می شود و اگر هم در انبار منفجر شود، که فرصت پرواز آن تا خانه های مسکونی نیست!

بنابراین، حادثه ای که روز گذشته در بغداد روی داد و هنوز شمار تلفات آن اعلام نشده یک رویداد غیر عادی از نوع تروریستی می تواند باشد. اگر آنگونه که گفته می شود این انبار متعلق به "حشد الشعبی" (بسیج عراق که سپاه قدس تشکیل داده) بوده که اگر این نیز صحت داشته باشد آنوقت می توان حدس زد که به مرکز آن حمله شده است.