-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مرداد ۱۳, یکشنبه

ایران: مذاکره طالب - امریکا مسیر درستی نیست

به گزارش افکارنیوز، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با فضل هادی مسلم یار، رئیس مجلس مشرانو جرگه(سنا) افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.
لاریجانی اظهارداشت: امنیت افغانستان برای جمهوری اسلامی مهم است اما برخی کشورها با اقدامات تروریستی به دنبال ایجاد ناامنی در افغانستان هستند که هدف نهایی آنها تحت الشعاع قرار دادن سرمایه گذاری های اقتصادی در این کشور است. آمریکایی ها مذاکرات متعددی با طالبان داشته اند که این مسیر صحیح نیست و اقدامات باید با محوریت دولت افغانستان انجام پذیرد.

وی در ادامه شرایط فعلی افغانستان را حساس دانست و افزود: آمریکایی ها در مناسبات خود با افغانستان صادقانه عمل نمی کنند. 


رئیس مجلس سنای افغانستان: افغانستان تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کند

فضل هادی مسلم یار گفت: افغانستان تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را که در تمام این سال ها در کنار افغانستان بوده است، محکوم می کند.

وی در ادامه با اشاره به پررنگ تر شدن حضور داعش در افغانستان عنوان کرد: آمریکایی ها به دنبال ایجاد صلح واقعی در افغانستان نیستند و دشمن مشترک ایران، افغانستان، اسلام و بشریت هستند.

رئیس مجلس سنای افغانستان در پایان تأکید کرد: پیرامون تعهداتی که در حوزه آب و حوزه های امنیتی به ایران داشته ایم،‌همچنان متعهد خواهیم ماند.