-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۸, جمعه

توهین حکومت کابل به دپلوماسی هندی

اشاره: یک آدم فاسد و مختلس چند جانبه را به حکومت هند معرفی کرده اند. این یک اهانت دپلوماتیک به کشور میزبان است.

حکومت افغانستان در 29 سرطان سال جاری ولید تمیم، رئیس پیشین تصدی مواد نفتی که چندین پروندۀ اختلاس داشت را به عنوان سفیر افغانستان در هند معرفی کرد؛ پیشنهاد افغانستان اما با واکنش‌هایی در داخل و حالا در هند روبه‌رو شده است.

اکنون سلام‌وطندار به درخواستی دست یافته که وزارت خارجه از ریاست تشریفات خود خواسته است تا با آغاز کار ولید تمیم موافقت کند. این درخواست به تاریخ سه سنبله ارسال شده است.

یک منبع بلندپایۀ حکومت افغانستان که نمی‌خواهد هویتش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، هرچند تاکنون پاسخ رد و یا تأیید از جانب کشور میزبان به دست نیامده، اما معرفی فرد متهم به اختلاس به عنوان سفیر «مایۀ شگفتی» دیپلمات‌های هندی شده و شماری از آنان در نشست‌های خودمانی با دیپلمات‌های افغانستان در هند، این اقدام دولت افغانستان را «شرم‌آور» توصیف کرده‌اند.

وزارت خارجه در این مورد به صورت رسمی واکنش نشان نمی‌دهد، اما یک منبع که نمی‌خواهد نامش در گزارش گرفته شود، به سلام‌وطندار می‌گوید که این وزارت طبق حکم رئیس جمهور عمل کرده است.