-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۴, دوشنبه

با بم اتم به جنگ توفان های ویرانگر برویم!

خدای حرص و آز به این گمان است که بم اتم یک بازیچه است. 

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در جلسه‌ای پیشنهاد کرده است با پرتاب بمب اتمی به مرکز طوفان قبل از شکل‌گیری و رسیدن آن به ایالات متحده، از وقوع آن جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از وبگاه خبری اکسیوس، آقای ترامپ در جلسه‌ای با مقامات بلندپایه امنیت ملی ایالات متحده درباره خطرات توفند‌ها گفته است: «متوجه ام، متوجه‌ام. چرا آن‌ها را با بمب اتمی نابود نمی‌کنیم؟»

رییس جمهوری آمریکا درباره ایده خود این‌گونه توضیح داده است: «این طوفان‌ها در سواحل غرب آفریقا آغاز به شکل گرفتن می‌کنند و مسیر اقیانوس اطلس را در پیش می‌گیرند. چرا ما با پرتاب یک بمب اتمی به مرکز طوفان، آن را نابود نمی‌کنیم؟ چرا این کار را نکنیم؟»

به گزارش وبگاه خبری اکسیوس یکی از مقامات حاضر در جلسه در پاسخ به پیشنهاد رییس جمهوری آمریکا گفته است: «ما پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد.»

پیشنهاد نابودی طوفان‌های بزرگ (توفند) با بمب اتمی، برای اولین‌بار در دهه ۵۰ و توسط یک دانشمند که برای دولت آیزنهاور کار می‌کرده، مطرح شد. از آن زمان تا به امروز، در برهه‌های مختلف این پیشنهاد به عنوان راه‌حلی برای خنثی کردن طوفان‌های بزرگ و گردباد‌ها مطرح می‌شود اما جامعه علمی معقتد است به کار بردن چنین روشی، موثر نخواهد بود.