-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۱۱, دوشنبه

سفیرکابل درکیف: دکترغنی برای افغانستان زهر کشنده است


بي اعتمادي و اختلافات درونی در دولت به اوج اش رسيده است.بربنیاد اطلاع رسیده به گزارشنامه افغانستان از اکرائین، سردار محمد رحمان اوغلی سفیر افغانستان در کیف، دکترغنی را احمق و زهر کشنده برای افغانستان توصیف کرده است.
 روز پنجشنبه گذشته رئیس جمهور اوکراین میزبان سفیران کشور های آسیای میانه بود.
در این مهمانی  سفیر افغانستان نیز شرکت نموده و در باره اوضاع افغانستان به حاضرین معلومات می داد.
وی به حضار افاده داد درصورت پیروزی غنی در انتخابات پیش رو، داعش و  گروه های تروریستی به کشورهای آسیای میانه وارد خواهند شد. 

سردار محمد رحمن اوغلی از قوم ازبک و باشنده ولایت فاریاب است. وی ادعا کرد که  نا امنی ها در شمال قصداً توسط اشرف غنی و همدستان اش به مناطق ازبک نشین کشانیده شده است.
مشارالیه سفیر برحال دراکرائین می باشد. به باور او اشرف غنی مدیرپروژه های غربی است و اگر اشرف غنی اینبار پیروز شود، قوم ازبک مانند هزاره ها نسل کشی می شود ‌و حتی  شهروندان ازبکستان، تاجیکستان و شماری کشور های دیگر نیز درامان نخواهند بود.
وی حدود سه سال در مقام سفیر افغانستان در کیف انجام مأموریت کرد و قرار است به زودی به عوض وی یکی از افراد نزدیک رئیس جمهور در این سمت به کارش آغاز نماید.
وی اشرف غنی را متهم کرد که قصداً جوان های نا فهم ازبک را به قدرت رسانیده تا بتواند از ضعف آنان استفاده کند.
والی فاریاب نقیب الله فایق و متین بیک رئیس ارگان‌های محل از کسانی اند که وی به عنوان نمونه از آنها یاد کرد.