-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۷, یکشنبه

ضرورت دفاع از جمهوری/ تیم دکترعبدالله پیروز شده است

از سرجمع آمارهای جمع آوری شده و نظر سنجی از محور های رأی دهی اطلاعات غیر قابل انکاری به دست آمده است که تیم انتخابات دکترعبدالله قطعاً با اکثریت چشمگیر در انتخابات پیروز شده است. یافته های گزارشنامه افغانستان نشان می دهد که تیم های رده اول و دوم انتخاباتی حاضر به پذیرش نتایج دستکاری شده انتخابات نیستند. 
سطح مشارکت مردم در انتخابات به مراتب پائین تر از پیش بینی های قبلی بود؛ اما اکثریت رأی دهنده ها به تیم ثبات و همگرایی رأی داده اند. این درحالی است که امور شمارش، صندوق ها، سامانه های بایومتریک به طور کامل در اختیار تیم دولت ساز قرار دارد.
تیم دکترغنی علی رغم ماه ها تلاش برای سازماندهی نهادینه شده تقلب، میدان را باخته است. درکابل و حوزه ازبک نشین، پنجشیر و مناطق مرکزی تقریباً دستش خالی بوده است. دست سرنوشت باردیگر دکترعبدالله را در یک آزمون تاریخی قرار داده است. اگر خود مردم در صحنه از آینده خویش دفاع نکنند؛ باید در پذیرش این مساله که دکترعبدالله حاضر به قبول ریسک درحراست از آینده خواهد بود؛ با احتیاط عمل کرد.  میزان خطر تحویلی سرنوشت سیاسی کشور به قطب استبداد و تقلب بازهم بالا است.


فيصدي رأي دکتر عبدالله عبدالله در مرکز و اکثر ولايات كشور.

کابل 67%
پروان 82%
پنجشیر 90%
بغلان 60%
مزار 85%
هرات 79%
فاریاب 92%
سمنگان 84%
غور 73%
جوزجان 93%
بامیان 77%
کاپیسا 78%
غزنی 62%
لوگر44%
قندهار 45%
هلمند 30%
پکتیا20%
پکتیکا23%
ننگرهار46%
نورستان 69%
نمروز42%
کندز58%
سرپل 68%
فراه30%
بادغیس
تخار83%
بدخشان70%
دایکندی 77%
لغمان 38%
بادغیس 67%
ارزگان 31%
زابل 28%
وردگ55%
خوست 23%
کنر %40
باقی فیصدی های کاندیدان دیگر