-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۲۱, پنجشنبه

بریالی حسام: جمیعت اسلامی مال شخص ماست؛ بروید حق تان را از پنجشیری ها بگیرید!


بحران در جمیعت اسلامی عمیق است و خطرات در یک قدمی

بر بنیاد اطلاع مؤثق، بریالی حسام رئیس دفتر وزیر خارجه به یکی از شخصیت های «شمالی» گفته است که جمیعت مال ما بدخشانی هاست و شما بروید حق تان را از پنجشیری ها بگیرید!
جیمعت اسلامی از هر نگاه در وضع نا به سامانی قرار دارد. درپی گسترش نفوذ حزب تحریر، داعش و طالبان  در کاپیسا پروان، کوهدامن و حتی پنجشیر، یکی از نخبه گان شمالی بعد از ماه ها تلاش و تماس تلفنی با بریالی حسام دستیار صلاح الدین ربانی، خواستار دیدار با وزیر خارجه شد. 
وی به بریالی حسام توضیح می داد که جمیعت اسلامی در شمالی درحال فروپاشی است و گروه ها معاند دست بالا یافته اند و او باید با وزیر خارجه ملاقات کند. 
اما روز گذشته بریالی حسام این شخصیت «شمالی وال» را دشنام داد و گفت که بروید شما حق خود را از پنجشیری ها بگیرید. معلوم نیست که منظور وی از «حق گرفتن» چه بوده است. وی گفته است شما مردم شمالی نه خورد تان معلوم است نه کلان تان و تمام کلان های تان معامله گر و  خاین استند.
مخاطب بریالی حسام گفت که فقط پیامم را به صلاح الدین ربانی برسان  او مختص بدخشانی ها نیست.
اما بریالی حسام بلافاصله به وی گفت: دست تان خلاص ، صلاح الدین خان فقط و فقط مربوط بدخشانی های خود ما است و همین بدخشانی ها  است که در  روز بد  با او  ایستاد میشوند نه شما مردم.