-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۳, چهارشنبه

عبدالله، صدها بسم الله را فدای ملاحظات جامعه بین المللی می کند

اشاره: بسم الله خان خواستار «ثبوت» شده. هرگاه کار به ثبوت بکشد، بسم الله خان زیاد تر ضرر می کند.

بسم الله محمدی در واکنشی شتاب زده نسبت به نشر مطلب « جنرال بسم الله: رهبرسیاسی لبسیرین می زند؟» دکترعبدالله را رفیق چهل ساله توصیف کرده و نشر مطلب را نفاق افگنی قلمداد کرده است.

 این درست است که بسم الله خان برای دکترعبدالله عرق ریزی های بسیار کرد؛ اما او این را هم می داند که عبدالله بعد از تاسیس ریاست اجرائیه، نه تنها بر بسم الله خان بی التفاتی پیشه کرد؛ بلکه از همه حلقات و محور هایی که با ارادۀ واحد مانع حذف وی از صحنه سیاسی شده بودند؛ رو گرداند. او بیشتر برتعهداتی که نسبت به امریکا دارد، وفادار ماند و حکومت وحدت ملی را لقه لقه تا این جا رساند.
حال آنانی که بازهم از سر ناگزیری به وی اقتداء کرده اند، راه دیگری نداشتند؛ لااقل محاسبه شان این است که انتخاب بد ( عبدالله) بهتر از گیرافتادن در چنگال بدترین ( اشرف غنی) است. زخمی که عبدالله بر روان بسم الله خان ها زده، اگر شصت سال دیگر هم بگذرد التیام نخواهد یافت. این خبر به وسیلۀ افراد کاملاً اعتمادی من و شخص بسم الله به گزارشنامه افغانستان ارجاع گردیده بود.