-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۱, دوشنبه

نبیل؛ میهن پرستِ امنیت محور

 یاسر محسنیزمانی که محور مردم افغانستان به محوریت انجینیر رحمت الله نبیل شکل گرفت، دیدم چهره های شاخص و باسوادی در آن جمع شده اند. با خانواده مشورتی کردم برای ملاقات با آقای نبیل و احتمالا پیوستن و ارتباط سیاسی با این مجموعه. 

با ایشان دیدار مبسوطی داشتم و صحبت کردیم و از ارتباط بنده با محور مردم افغانستان استقبال کردند. همزمان با نشست آنکارا علیه اداره رئیس جمهور غنی نشست قندهار در جنوب نیز شکل گرفت در این سفر مساعد شد تا سه روز همراه آقای نبیل به میزبانی ژنرال رازق مرحوم با هم باشیم. در این سفر بیشتر با نبیل صاحب آشنا شدم شخصیتی فوق العاده محبوب، پُرکار، جوان‌گرا و باهوش و اهل مطالعه و مورد احترام و اعتماد خیلی از سیاست‌گران منطقه و بین الملل.

 زمانی که از توحیدِ شاخه های حرکت اسلامی بوی نا امیدی می آمد قرار شد یکی از آنها تقویت شود و بنده به آن بپیوندم در این زمینه هم به ذهنم رسید با آقای نبیل مشورت کنم و ایشان صحبت هایی دشتند در این زمینه که واقعیت بود و همانطور هم شد. از آنجا که بحران کشورمان افغانستان مسلما بحران امنیتی ست قرار گرفتن چنین شخص متخصص امنیتی و بلامنازع نرم‌خو اما جدی و آگاه به بافت‌ها و سازوکارهای منطقه ای و از سویی نیز پاکستان‌شناس قهار، به درد مملکت مان بیشتر میخورد. احتمال اینکه تاریخ انتخابات به تعویق بیفتد وجود دارد؛ اگر داخل بودم به ایشان رای خواهم داد.