-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۱۹, سه‌شنبه

زلزله فروپاشی در تیم انتخاباتی دکتر غنی

مشران لویه پکتیا ازین دو قلو نفرت دارند و به کمپ دکتر عبدالله پناه برده اند. 


بر بنای اطلاع رسیده به گزارشنامه افغانستان کتله عظیم مردم لویه پکتیا از کمپ انتخاباتی دکترغنی جدا شده و به تیم دکترعبدالله پیوسته اند. علت روی گردانی مردم از دولت غنی، نشان دادن نفرت و بیزاری از نادرخان کتوازی و برادرش شمیم جان کتوازی است که به عنوان مفسدان و رشوه خوران شهرت دارند. فساد بی رویه

ابراهیم غشتلی نماینده مردم پکتیا در ولسی جرگه میگوید که به علت بدکاری و فساد مالی واخلاقی شمیم جان مردم پکتیا  در جلسه اشرف غنی نیامدند  از کل پکتیا تقریبا دو ونیم تا ۳ هزار نفر آمدند واین برای اشرف غنی شرم آوراست که در خانه اش این قدر منفور شده است. وی می گوید تا وقتی که شمیم جان والی پکتیا باشد مردم به اشرف غنی رأی نخواهند داد. 

سناتور خان محمد خاگی از نادرخان کتوازی به عنوان بدنام ترین مفسد کمونیست نام برده است که در زمان طالبان از ترس، به هند فراری شده و بعد از سقوط طالبان از برکت امریکایی ها به ثروت دست یافت. 

خان محمد گفته است: ما مردم شمله دار پکتیکا چرا پشت یک شخص بی دین برویم؛ بهتر است به دکتر عبدالله  رای  بدهیم اقلا مجاهد وخدا پرست است .

حبیب الرحمن سمکنی والی پکتیکا میگوید که خورشید امان فرزند نادرخان در مفاسد اخلاقی غرق است اما نورچشم رئیس جمهور است.  غنی همه منابع مالی لویه پکتیا را در اختیار این ها قرار داده است. 

گزارش های متعددی وجود دارد که شمیم جان کتوازی از تجار وگمرک پول هنگفتی بنام کمپاین ریاست جمهوری جمع آوری کرده است. خانواده گلاب منگل هم از نزدیکی خانواده کتوازی  به رئیس جمهور شکایت دارند  ونواب منگل نماینده پیشین ولسی جرگه از دکتر عبدالله اعلان حمایت کرده است .