-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۱۵, جمعه

سلب صلاحیت دکترغنی از کارهای وزارت دفاع و داخله


به دستور خلیلزاد و سکات میلر، امورات وزارت دفاع و داخله از سوی جان باس نظارت می شود. اطلاع ارجاع شده از منبع مطلع به گزارشنامه افغانستان حاکی است که همزمان با انتشار خبر احضار دکترغنی به کاخ سفید، رئیس جمهور از نظارت بر کار های وزارت دفاع و داخله سلب صلاحیت شده است.

در خبرآمده است که این مساله از سوی زلمی خلیلزاد و جنرال سکات میلر مشترکاً به اسدالله خالد و مسعود اندرابی ابلاغ شده است. اسدالله خالد و مسعود اندرابی دستور یافته اند که کار های روزانه شان را با جان باس سفیر ایالات متحده امریکا درکابل هم آهنگ کنند و مانند معصوم استانکزی، خود را به برده کاری شخص دکترغنی تبدیل نکنند.
سکات میلر به وزیران سکتور دفاعی و امنیتی گفته است که امریکا اجازه نمی دهد که دکترغنی با بهره گیری از پول و سلاح ما، اجندای شخصی اش را دنبال کند. در خبر گفته شده که معصوم استانکزی پس از فشار های ممتد سفارت امریکا از وظیفه کنار زده شده است. 
تنش و تهیج بین دکترغنی و شرکای امریکایی زمانی بالا گرفت که خلیلزاد و غنی در شش دور مذاکرات برسر گزینش اعضای تیم مذاکره کننده با طالبان به توافق دست نیافتند. خلیلزاد غنی را متهم به ارتباط نهانی با شبکه تروریستی حقانی کرده است. قرار است در جنب مسایل عمده، دکترغنی در محضر اعضای کاخ سفید در مورد ارتباطش با شبکه حقانی توضیحات بدهد. 
در خبر اشاره رفته است که احتمال استعفا یا برکناری یک تعداد دیگر از مقامات دولت کابل وجود دارد. تا کنون از متین بیگ و سر پرست وزارت تحصیلات عالی در محافل نام گرفته می شود.