-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ شهریور ۲۸, پنجشنبه

حوثی های یمن: تأسیسات نفت امارات را هم می زنیم


اردوی سری ایران در یمن فشار خود بر عربستان و امریکا را افزایش داده استرئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در جمع خبرنگاران گفته که ترامپ هنوز درخواستی برای اقدام نظامی علیه رژیم ایران مطرح نکرده است. از سوی دیگر یک مقام ارشد آمریکایی گفت: شورای امنیت سازمان ملل متحد باید در این پرونده وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام ارشد آمریکایی به گروهی از خبرنگاران گفته است: ما معتقدیم که شورای امنیت سازمان ملل متحد باید نقش ایفا کند. به عربستان سعودی حمله شده و آن‌ها حق دارند که از شورا درخواست مداخله کنند.

اکنون پرسش اصلی این است که در صورت طرح اتهام عربستان علیه رژیم ایران در شورای امنیت، آمریکا و اروپا چه واکنشی نشان خواهند داد؟.

شواهد و قراین حاکی از آن است که سازمان ملل در حال تبدیل شدن به صحنه نبرد دیپلماتیک میان رژیم ایران از یک طرف و آمریکا و متحدانش از سوی دیگر است. نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل، چند روز دیگر آغاز می‌شود.

این در حالیست که روحانی اعتراف کرد که حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی اقدامی برای هشدار به کشورهای غربی بود. وی گفت: به یک مرکز صنعتی حمله کردند برای این‌که به شما (آمریکا و کشورهای عربی و اروپایی) هشدار دهند و درس یاد بگیرید.

برخی از ناظران معتقدند که بی‌ عملی غربی ها بویژه آمریکا در برابر رژیم ایران آن را جری‌تر می‌ کند.

یک سخنگوی حوثی های یمن، به تلویزیون المیادین گفت که پس از وارد آوردن ضربه جنگی به تاسیسات نفتی عربستان، اکنون تاسیسات امارات عربی متحده نیز در فهرست تهاجمات قرار دارد.

مفهوم این سخنان آن است که رژیم ایران قصد دارد زیر پوشش گروه حوثی یمن، حمله مشابهی را به تاسیسات نفتی امارات کند.