-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۳۰, سه‌شنبه

خانه 7 طبقه ای اشرف پهلوی برای فروش

اشاره: تاج الملوک مادر اشرف پهلوی وقتی وفات کرد، به اثر قلت هزینه، جسدش چند هفته درسردخانه بود. حال آن که اشرف پهلوی دخترش زنده بود!

منزل هفت طبقه اشرف پهلوی خواهر شاه سابق ایران در نیویورک برای فروش در مارکت گذاشته شده است. این خانه هفت طبقه  ۱۰ اتاق خواب و ۹ حمام دارد در ناحیه منهتن نیویورک با قیمت پایه 17 میلیون دلار  به فروش گذاشته شده است. این خانه را اشرف پهلوی در سالها قبل از انقلاب خریداری کرده بود.

عباس میلانی در کتاب خود درباره شاه مینویسد که اشرف پهلوی در زمان انقلاب حدود سه میلیارد دلار پول از ایران خارج کرد -- چیزی معادل ۱۲.۱ میلیارد دلار کنونی - و خواهر او شمس پهلوی حدود دو میلیارد دلار، چیزی معادل ۸.۱ میلیارد دلار کنونی.

چقدر ضرب المثل های ایرانی پر معناست و به جا می توان از آنها در حد یک تفسیر سیاسی استفاده کرد. از جمله این ضرب المثل عامیانه «دیگ به دیگ گفت: روت سیاه! سه پایه گفت صلی علی»