-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۱۱, پنجشنبه

سهیل شاهین: آماده آتش بس بعد از امضای معاهده با امریکا هستیم


وی گفت مذاکره بین الافغانی نیزبعد از توافق با امریکا به زودی شروع خواهد شد. 


نیوز انترنیشنل به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت که سهیل شاهین از مقامات طالبان مستقر در دوحه گفته است که دیدار همزمان رهبری طالبان و خلیلزاد از اسلام آباد یک تصادف بوده است. وقتی از سهیل شاهین سوال شد که آیا احتمال ملاقات طالبان با خلیلزاد وجود دارد یا خیر؟ وی پاسخ داد: چرا که نه؟ این مسٔله به امریکایی ها بسته گی دارد. 
سهیل گفت که طالبان هنوز برای امضای متن پیمانی که بین ملابرادر و خلیلزاد حاصل آمده بود، آماده گی دارند. وی گفت ما از امضاء تفاهم نامه تحاشی نجسته ایم. ما به موضع خویش وفاداریم. امریکایی از قضیه عقب نشینی کرده و آن ها دو باره درین زمینه اقدام خواهند کرد. سهیل تاکید کرد که بحران افغانستان راه حل جنگی ندارد و امریکایی ها ظرف هجده سال تمامی مساعی خود را درین زمینه به کار گرفته بود. مگر نتوانسته اند اوضاع را به نفع خود رقم بزنند. بهتر است به امضای معاهده تن در دهند و سپس ما به انفاد آتش بس خواهیم پرداخت و فی الفور مذاکرات بین الافغانی به هدف تشکیل حکومت آینده افغانستان برگزار خواهد شد. این است یگانه راه حلی که متصور است. 
درین حال یک مقام ارشد پاکستان به خبرگزاری فرانسه گفت که احتمال می رود هیأت طالبان با جنرال قمر بجوا لوی درستیز پاکستان دیدار داشته باشند.