-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ آبان ۱, چهارشنبه

ضیاء الحق امرخیل: دور اشرف غنی، مفسدان بی تأثیر حلقه زده اند


انتقاد ضیاء الحق امرخیل از رئیس جمهور
براساس گزارش شاهد صحنه در مجلس برگزار شده از سوی جریان ثبات ملی، ( تشکیلات تحت رهبری ضیاء الحق امرخیل از چهره های کلیدی تیم دولت ساز)، شخص امرخیل با انتقاد از نحوه مدیریت دکترغنی و حلقه نزدیک به وی در کمپاین انتخاباتی اخیر گفته است که غنی «چهره های مفسد و بی تأثیر» را دور خود جمع کرده است. هیچ یک از مصاحبان اشرف غنی تا کنون جرئت نکرده اند که او را این گونه به باد انتقاد بگیرد. 

امرخیل استدلال کرد که فساد کاران اقتصادی از جمله متین بیگ، رئیس مستقل ارگان های محل، پول ها را دزدیده است. آن ها به رئیس جمهور لاف می زدند که اکثریت آرای ازبک ها را در صندوق اشرف غنی جمع می کنیم؛ اما نتیجه برعکس بوده است. وی پول کمپاین را به برادرش – عبدالله بیگ- تسلیم کرده است.

منبع می نویسد که در حلقه کمپاینران اشرف غنی، متین بیگ بیشتر زبانزد فساد و پول خوری است. وی پیوسته متهم شده است که از والیان ولایات به نام اوامر و فرامین و دستورات رئیس جمهور، اخاذی می کند. به والیان می گوید: از کارکرد های تان درکمپاین انتخاباتی به جناب رئیس صاحب یاد آوری می کنم!
اکنون شماری از والیان را ترسانده است که رأی کم آورده اید و رئیس جمهور سرتان قهر است. سپس می گوید من ذهنیت رئیس صاحب را نسبت به شما دو باره جور می کنم. والیان نیز به نوبه خویش بخشی از دزدی های خویش را به عنوان سهمیه به متین بیگ می دهند.