-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۸ مهر ۲۹, دوشنبه

جوشاندن دو تا شلغم در بین یک دیگ دوصد لیتره

اشاره: عبدالله به حدی خوشحال بود که گویی کره زمین نه بر نوک شاخ گاو ( به روایت تفسیرحسینی ملاواعظ کاشفی) بلکه روی انگشت عبدالله عبدالله می چرخد!

اعلامیه داکترعبدالله عبدالله 
دوستی افغانستان و امریکا استراتژیک و پایدار است

ملاقات با هیئت کانگرس ایالات متحده امریکا به ریاست خانم نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان امریکا

نخست تشریف‌آوری خانم پلوسی و هیئت همراه ایشان را خیرمقدم گفته و از حمایت فراحزبی و همه‌جانبه کانگرس ایالات متحده امریکا از افغانستان تشکر کردیم. در ادامه از کمک‌های سخاوتمندانۀ ایالات متحده و از قربانی‌های آن کشور در مبارزه با تروریزم و تأمین صلح ابراز امتنان کرده و خواهان ادامۀ همکاری های استراتیژیک میان دو کشور شدیم.
در مورد انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان ساختیم که مردم افغانستان انتخابات را مؤفقانه پشت‌ سرگذاشتند و به رغم تهدیدهای طالبان، برای دفاع از ارزش‌های مردم‌سالاری به پای صندوق‌های رأی رفتند و به نامزد مورد نظر خود رأی دادند و اکنون مردم منتظر اعلان نتایج از توسط کمیسیون ‌مستقل انتخابات هستند و به چیزی کم‌تر از شفافیت قانع نیستند.
درباره تلاش‌ها برای دست‌يافتن به صلح تاکید کردیم که صلح از اولویت‌های مردم ما است و ما برای دست‌یافتن به صلح واقعی و قطع جنگ آماده هرنوع قربانی هستیم، اما مردم ما در کنار این‌که خواهان صلح اند، از دست‌آوردهای سالیان اخیر و حقوق خویش پاس‌داری می‌کنند.
خانم نانسی پلوسی با سپاس‌گزاری از پذیرائی صمیمانه مردم و حکومت افغانستان گفت: افغانستان و ایالات متحده دوستان و متحدان استراتیژیک اند و دوستی و همکاری میان دو کشور ادامه می‌یابد.
رئیس مجلس نمایندگان امریکا در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که امریکا نمی‌خواهد افغانستان باردیگر به پناه‌گاه تروریستان مبدل گردد. بنابراین ما می‌خواهیم وضعیت را از نزدیک تحت نظر داشته باشیم تا فعالیت‌های هماهنگ میان دو کشور برای مقابله با تروریزم ادامه یابد.
خانم پلوسی از برگزاری مؤفقانه انتخابات ریاست ‌جمهوری در افغانستان استقبال کرد و برشفافیت روند برای اعتباربخشی به دموکراسی و مشروعیت حکومت برخاسته از انتخابات تأکید کرد.
خانم پلوسی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: با شما از زمانی‌که وزیر امورخارجه افغانستان بودید، آشنایی دارم. ما می‌خواهیم صلح در افغانستان به کمک شما و به رهبری و مالکیت افغانها تحقق یابد؛ امنیت برقرارشود؛ اقتصاد افغانستان بهبود یابد و مردم افغانستان در امنیت و رفاه زندگی نمایند.